A Ty? Celebrujesz swoją kobiecość?

Podobno piękna “bielizna nie została stworzona po to, by uwodzić mężczyzn, ale po to, by celebrować kobiecość”. O tak. Celebrować kobiecość – cóż za piękne słowa. Patrzę na kobiety na ulicy, na siebie, na koleżanki i mamy, z którymi pracuję. I myślę sobie, że każda z nas jest taka piękna i wyjątkowa. Każda ma w sobie to coś. Coś innego, specyficznego i właściwego tylko dla niej. Czy zawsze to coś widać na pierwszy rzut oka? Nie. Czy zawsze jesteśmy świadome swojego piękna i chcemy je światu pokazać? Nie.

Ubieram się rano, otwieram szufladę z bielizną, moja czteroletnia córeczka wyciąga mój najpiękniejszy stanik i mówi “Ooo, jaki ładny, ubierzesz dziś?” Odpowiadam:” Kochanie nie dziś, dziś ubiorę inny”. “A czemu?” pyta. No właśnie, czemu? Zaczynam się zastanawiać. I nie znajduję żadnej odpowiedzi. Dlaczego nie miałabym ubrać najpiękniejszej bielizny, jaką mam właśnie dziś? Czy muszę mieć powód, aby poczuć się piękniejsza, bardziej seksowna i kobieca? Odpowiedź brzmi: Nie.

Jestem piękna taka jaka jestem i zamierzam o to dbać i codziennie sobie o tym przypominać. Zamierzam nosić piękną bieliznę każdego dnia, biżuterię, makijaż i ładnie związane włosy. Nie po to kupuję piękne rzeczy, aby leżały i czekały na “specjalną okazję”. Chcę czuć się wyjątkowo w swoim ciele i codziennie dawać sobie to, co najlepsze. Nawet wtedy kiedy siedzę w domu, kiedy jestem w gorszym nastroju albo kiepskiej formie, kiedy ogarnia mnie marazm i kiedy nic mi się nie chce. Wtedy też zamierzam o siebie dbać. Może nawet bardziej niż zwykle. Bo wtedy jeszcze bardziej tego potrzebuję. Wiele razy przekonałam się, że kiedy dbam o swój wygląd fizyczny, to automatycznie poprawia się mój nastrój, zwiększa się pewność siebie i wiara w moje możliwości.

Wiecie dlaczego mamy nosić cudowną bieliznę? Bo jesteśmy piękne. Bo nie potrzebujemy żadnego powodu, aby ubrać nasze ciało w koronki i satyny. Bo na to zasługujemy. I po to, aby poczuć się lepiej i bardziej kobieco w swojej skórze. Piękna bielizna dodaje pewności siebie i potrafi zdziałać cuda. Kiedy kobieta nosi koronki pod ubraniem, czuje się bardziej wyjątkowa i seksowna. Automatycznie prostuje plecy i podnosi głowę. I ten tajemniczy piękny uśmiech, który pojawia sie czasem w ciągu dnia, kiedy sobie przypomni, co ma na sobie.

Jak zadbać o siebie? Na przykład każdego dnia:

  • uśmiechnij się rano do lustra i powiedz sobie, jaka jesteś piękna
  • włącz energetyczną muzykę i zjedz pyszne śniadanie
  • wybierz najpiękniejszą bieliznę
  • zrób makijaż
  • ubierz coś fajnego (może sukienkę albo spódnicę )
  • pamiętaj o biżuterii
  • pomaluj paznokcie na kolor, który lubisz, a usta wyrazistą szminką (może czerwoną)
  • zaplanuj kilka drobnych przyjemności (delektowanie się kawą, lampka wina wypita wieczorem, spacer, chwila z książką, kąpiel przy świecach)
  • zadbaj o swoje pasje (dzięki nim uwierzysz w siebie i poczujesz się szczęśliwsza)
  • przestań narzekać i doceń to, co masz i to jaka jesteś wspaniała i wyjątkowa!

No to jak Kochana, zadbasz dziś o siebie?

(Wyświetlono 130 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz