Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KURS MASAŻU STARSZEGO DZIECKA

24 czerwca 2017 @ 11:00 - 13:00

50zł

Kurs Masażu Starszego Dziecka

to zajęcia dla wszystkich rodziców i opiekunów, którzy chcą nauczyć się technik masażu dziecięcego i sposobów ich adaptacji do wieku dziecka. Zajęcia są praktyczne i mają charakter warsztatowy. Przychodzimy bez dzieci i uczymy się technik masażu na lalkach. Są to te same techniki masażu, którymi masuje się noworodki i niemowlęta. Różnica polega na ich sposobie przekazania. Techniki dostosowuje się indywidualnie do dziecka i jego możliwości wiekowych. Masować można dzieci w każdym wieku, do momentu, kiedy dziecko nam na to pozwala. Masujemy zarówno dziecko kilkumiesięczne, kilkuletnie, jak również nastoletnie.

7a_mama_masuje_nastolatka


 

Dzieci kilkuletnie nie otrzymują już tak dużo dotyku, jak te młodsze, a wciąż tak samo go potrzebują do prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego. Masaż cudownie wpływa na pogłębienie relacji z dzieckiem, pomaga w rozumieniu jego potrzeb i zachowań, pomaga zachowań bliskość fizyczną ze starszakiem i pomaga zaspokoić potrzebę dotyku. Dzieci masowane są spokojniejsze i radośniejsze, mniej płaczą i histeryzują, a rodzice masujący swoje starsze pociechy mają więcej cierpliwości i więcej czułości do dzieci. Ponadto masaż wspaniale wspomaga rozwój mięśni, kości i stawów, niesamowicie relaksuje, wzmacnia odporność, wycisza i wspiera pracę całego organizmu.

 Czego uczymy się na zajęciach?

  1. czym jest masaż dziecka i jakie ma zalety
  2. wszystkich technik masażu poszczególnych części ciała
  3. adaptacji technik do wieku dziecka
  4. zabaw, dzięki którym masaż jest atrakcyjny dla dzieci
  5. wzmacniania więzi z dzieckiem poprzez masaż

O mnie

Jestem instruktorem masażu, psychologiem i trenerem. Prywatnie mamą Amelki i Oskarka. Masuję moje dzieci od małego i wiem, jak fajnie wpływa to na naszą relację i na moje podejście do dzieci. Zazwyczaj nie muszę namawiać moich szkrabów do masażu, najczęsciej same przychodzą do mnie, żeby je pomasować 🙂 Jestem również autorką książki o masażu, pt: “Masaż niemowląt i nie tylko, czyli jak się cieszyć rodzicielstwem dzień po dniu”


Najbliższe terminy:

24 Czerwca 2017

Godzina:

10.30 – 12.30

Koszt udziału:

 40 zł

Miejsce:

Kraków – Ruczaj, ul.Szwai 7


Zapisy:
email: kontakt@pozytywnerodzicielstwo.pl
tel: 660584135

 

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego warto masować dzieci w każdym wieku, odsyłam do tego artykułu 🙂

(Wyświetlono 1 192 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

Szczegóły

Data:
24 czerwca 2017
Czas:
11:00 - 13:00
Koszt:
50zł
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Magdalena Fabritius
Telefon:
660 584 135
Email:
kontakt@pozytywnerodzicielstwo.pl
Strona internetowa:
http://pozytywnerodzicielstwo.pl/

Miejsce

Kraków
Kraków, Polska + Google Map
  1. O super sprawa. Warto już od najmłodszych lat, że dotyk to cudowne lekarstwo na wiele dolegliwości naszego ciała, ale też świetny sposób na odprężenie i relaks.

  2. Wydaje mi się, że takiego masażu powinien nauczyć się każdy rodzić. Ja sama przez długi czas nie doceniałam mocy ludzkiego dotyku. Dopiero stosunkowo niedawno odkryłam ile taki godzinny masaż może dać mi siły. Jako mama chciałabym, aby moje dziecko również tak sie poczuło 🙂

Dodaj komentarz