Moja przygoda z masażem

 DSC_4084 (1)

Po raz pierwszy spotkałam się z masażem niemowlęcym kilka lat temu w Anglii. Pracowałam wtedy w rządowej organizacji Early Years, która promowała rozwój dziecka od momentu poczęcia, do czwartego roku życia. Prowadziliśmy warsztaty i zajęcia dla rodziców oraz dzieci, spotkania grupowe i indywidualne. 

Masaż był jedną z form zajęć, które oferowaliśmy rodzicom. Niesamowicie popularny, grupy zawsze były pełne, a lista rezerwowa pękała w szwach. Początkowo asystowałam podczas kursów i przyglądałam się, jak koleżanki po fachu prowadziły zajęcia. Widziałam, jak mamy uczyły się masować swoje maluszki, słuchałam ich historii. Kobiety rozmawiały z osobą prowadzącą, dyskutowały ze sobą nawzajem, wymieniały się doświadczeniem. Po jakimś czasie wracały do nas na inne zajęcia i często opowiadały, jak cennym okazało się doświadczenie masażu. Wiele z nich mówiło, jak pozytywnie wpłynęło doświadczenie masażu na poprawę ich nastroju w pierwszych miesiącach po porodzie.  Masując płaczące niemowlę, czuły że robią coś ważnego dla dziecka, rozumiały, że daje im to siłę i sprawczosć, czuły, że coś jest od nich zależne.

 


Dla mnie jako psychologa, była to bardo ważna informacja, jak mogę pomóc rodzicom na początku ich nowej drogi. Mamy opowiadały, że ich dzieci lepiej spały, nie chorowały i w wielu przypadkach znikały kolki. Byłam zafascynowana masażem coraz bardziej, mogąc obserwować  namacalne efekty każdego dnia i słuchać wspaniałych historii rodziców.


 

Po jakimś czasie  zostałam Certyfikowanym Instruktorem Masażu. Wyszkoliłam się pod okiem wspaniałych specjalistów w dziedznie masażu, w dużej światowej organizacji promującej masaż niemowlęcy – International Infant Massage Association (Międzynarodowe Towarzystwo Masażu Niemowląt).  Od tamtej pory prowadzę kursy masażu dla rodziców. Pokazuję poszczególne techniki masażu, opowiadam o jego zaletach, olejkach i wielu innych ciekawych rzeczach związanych z masażem. Więcej informacji na temat zajęć masażu,  które prowadzę znajdziecie się w zakładce: OFERTA


Bardzo lubię moją pracę, z radością dzielę się zdobywaną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, jestem zafascynowana masażem niemowląt i zależy mi bardzo, żeby zarazić moją miłością i pasją jak największą rzeszę rodziców oraz specjalistów. Wiem, jak wiele korzyści może przynieść masaż zarówno dla dziecka jak i rodzica, jak wspaniale relaksuje spięte ciało dziecka i jak cudownie wpływa na budowanie głębokiej więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

(Wyświetlono 259 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)