2 GODZINNE WARSZTATY MASAŻU NIEMOWLĄT


masaż dziecka

GRUPOWE WARSZTATY MASAŻU

są to dwugodzinne zajęcia, podczas których uczę rodziców wszystkich technik masażu całego ciała dziecka, a także przekazuję swoją wiedzę o masażu. Pokazuję poszczególne techniki na specjalnej lalce, a rodzice powtarzają je na swoich dzieciach. Mamy w ciąży albo rodzice starszych dzieci uczą się technik masowania na lalkach.


Czym jest Masaż Niemowląt, zwany również masażem dzieci, a w Polsce masażem Shantala?

“Masaż Niemowląt to wyjątkowa sztuka komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem.” Sztuka, która pomaga nawiązać głęboką więź z maluchem, pomaga zrozumieć niewerbalne komunikaty wysyłane przez dziecko i odpowiedzieć na nie z miłością i głębokim szacunkiem. To sztuka, która uczy dziecko, czym jest zdrowy, pełen szacunku i miłości dotyk. To również świetna forma spędzenia czasu i doskonały sposób na wspólną zabawę. Najprościej mówiąc, masaż dziecka to zespoł określonych technik czułego dotyku i głaskania, które wspaniale stymulują wszystkie zmysły twojego dziecka. Forma dotyku i spędzania czasu z maluszkiem, poprzez którą przekazujesz mu swoją miłość i czułość.


Cudowną zaletą masażu jest to, że można masować dzieci w każdym wieku. Zarówno te młodsze, jak i starsze. Bo starsze też potrzebują naszej bliskości. Dzieci uwielbiają być masowane, cieszą się z możliwości spędzenia z nami wyjątkowego czasu, a dla nas rodziców to wspaniała okazja do wzmocnienia więzi z dzieckiem.


Co zyskasz dzięki uczestnictwu w warsztatach?

 • dowiesz się, czym jest Masaż Niemowlęcy i dlaczego może być tak ważny w rozwoju małego dziecka
 • zbudujesz więź ze swoim dzieckiem
 • nauczysz się wszystkich technik masażu dziecka
 • dowiesz się jak i kiedy go stosować
 • poznasz olejki, których używać do masażu
 • dowiesz się, jakie pozycje masażu są dobre dla dziecka i rodzica
 • poznasz sposoby komunikacji niemowlęcia
 • dowiesz się również jak zaadaptować masaż dla starszego dziecka
 • poznasz sposoby radzenia sobie z kolką niemowlęcą
 • dowiesz się, jak zamienić masaż w zabawę i jak wykorzystać ulubione zabawki dziecka w masażu
 • poznasz lepiej swoje dziecko i wzmocnisz swoją samoocenę

4c_rodzice_pochyleni nad_dzieckiem

Ponadto dostaniesz obrazkowe instrukcje, które ułatwią ci kontynuację masażu w domu. Spotkasz innych rodziców, wypijesz pyszną herbatę, zrelaksujesz się i wymienisz doświadczeniem. To właśnie dzięki obecności innych rodziców, zajęcia te mają tak wyjątkowy charakter. Nie ma lepszej podpowiedzi i wsparcia dla świeżo upieczonego rodzica, borykającego sie z jakimś problemem, jak drugi rodzic, który przechodzi przez to samo!


Wiek dziecka

Idealnym wiekiem dziecka na udział w zorganizowanych warsztatach masażu, jest 6 tygodni-8 miesięcy. W tym okresie dziecko jest już bardzo komunikatywne, ale jeszcze nie nazbyt ruchliwe. Rodzicom młodszych i starszych dzieci polecam udział w zajęciach indywidualnych, dostosowanych do potrzeb wiekowych bądź naukę na lalce.


O mnie

Jestem psychologiem, trenerem oraz dyplomowanym instruktorem masażu niemowlęcego, certyfikowanym przez Międzynarodowe Towarzystwo Masażu Niemowlęcego w Londynie. Jestem również mamą dwójki dzieci. Pracuję z rodzicami od wielu lat, piszę autorskie programy rozwoju. Prowadzę treningi, szkolenia i warsztaty.


Informacja o warsztatach

Warsztaty masażu są aktualnie niedostępne, zapraszam na indywidualną naukę masażu w domu.


Zapraszam Cię również do zapoznania się z moją książką o masażu dzieci i pozytywnym rodzicielstwie:

“Masaż niemowląt i nie tylko, czyli jak się cieszyć rodzicielstwem dzień po dniu”

masaz_okl_front


Najbliższe Warsztaty

(Wyświetlono 529 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)